RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli)

YazarMesaj
dj_asi
MODERATÖR
MODERATÖR
dj_asi

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 403
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 3
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 5771
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 27/07/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Imgleft1/1Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Emptybarbleue  (1/1)
Seviye:
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 241687221/1Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Imgleft1/1Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Emptybarbleue  (1/1)

Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Empty
MesajKonu: Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli)   Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) EmptyPtsi Eyl. 20 2010, 17:08

İşte sizlere sorunsuz bir şekilde internetten canlı yayının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım.Sabırsızlanmayın anlatmaya başlıyorum
Radyo yayınını için winamp ve buna ek olarak 2 eklentiyi indirmemiz gerekiyor.Bu adreleri sizlere veriyorum.
1)[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu adresten winamp5.04 ı indireceğiz.Burdan FuLL veya BUNDLE indirebilirsiniz.
2) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu adresten Nullsoft SHOUTcast Server programını indiryoruz.
3) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu adresten de SHOUTcast DSP Plugin ini indireceğizEğer bu programları temin ettiyseniz.Kurma işlemlerini başlayalım.İlk olarak winamp porgramını kuruyoruz.Kurma işlemini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.winamp kurulduktan sonra şimdi elimzde olan 2 eklentiyi de kuruyoruz.Sırasıyla shoutcast-dsp-1-8-2b-windows.exe olanını daha sonra da shoutcast-1-8-9-windows.exe dosyasını kuruyoruz.Kurma işlemlerini tamamladıktan sonra kısa bir ayar çekmemiz gerekiyor.
Bunları size resimlerle göstereyim.
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Wol_errorTüm resmi görmek için tıklayın
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 13kl
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) Wol_errorTüm resmi görmek için tıklayın
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 29ky
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 37ma
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 47qd
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 58em
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 64dq
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 72le
Yukarıda ki ayarları yaptıktan sonra winamp kapatalım.Bundan sonra kurmuş olduğumuz SHOUTcast programına gidiyoruz oda C:\Program Files\SHOUTcast (eğer başka bir dizine kurduysak oraya gidiyoruz) da kuruluyor.Buraya geldikten sonra sc_serv.ini dosyasını açıyoruz orda ufak bir değişiklik yapacağız
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 87rz
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 95qa
Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli) 109bo
Yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra verileri göndermeye başlıyor.Yani artık radyo yayını başladı.Bundan sonra ise bunu internet üzerinden kendi ip mizle yayınlayacamız meselesi kalıyor.O da [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]adresiniz):8000/listen.pls şeklinde olacak isterseniz web sayfasında güzel bir logo yapıp bu linki buraya ekleyebiliriz.Yanlız logo ya ekledğimiz linki yeni pecerede açmasını sağlayın(target="_blank Önemli Not:Eğer tüm buları yapmamıza rağmen yayın olmuyorsa bu demektir ki modemimizin firewall(Güvenlik Duvarı) ına takılıyor olmasıdır.Onuda 8000 port unu modemimize açarak halletmiş olacağız.Son işlem olan port sorunuda yapıldıktan sonra geriye bunun keyfini çıkarmak kalıyor

Winamp'ta radyo yayını yapmak için buraya (Resimli)
1 sayfadaki 1 sayfası