RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR

RADYO ARABESK TÜRK
 
AnasayfaSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE
Paylaş | 
 

 Denetim Masası Geniş Açıklama (Resimli-Anlatım) 2<<<devami

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
prens
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE
avatar

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 381
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 4134
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 04/10/10

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
1/1  (1/1)
Seviye:
1/1  (1/1)
Güçlülük:
1/1  (1/1)

MesajKonu: Denetim Masası Geniş Açıklama (Resimli-Anlatım) 2<<<devami   Salı Ekim 05 2010, 13:24

SİSTEM

Tüm resmi görmek için tıklayın


Aşağıdaki işlemleri yapmak için Denetim Masası'ndaki Sistem'i kullanabilirsiniz:
• Bilgisayarınızın bellek kullanımını ve belirli bilgileri bulmasını denetleyen ayarları görüntülemek ve değiştirmek.
• Donanım ve aygıt özelliklerine ilişkin bilgileri bulmak ve donanım profillerini yapılandırmak.
• Ağ bağlantılarınız ve oturum açma profiliniz hakkındaki bilgileri görüntülemek.
• Oluşan sistem ve program hatalarını, Microsoft'a veya sistem yöneticinize rapor edin.
Disk belleği dosyası boyutu da dahil olmak üzere, programların bellek kullanımını denetleyen performans seçeneklerini veya bilgisayarınıza bazı türdeki bilgileri bulabileceği yeri bildiren ortam değişkenlerini değiştirebilirsiniz. Başlangıç ve kurtarma seçenekleri, bilgisayarın başlatılırken kullanacağı işletim sistemini ve sistem beklenmedik şekilde durduğunda gerçekleştireceği işlemleri gösterir.
Sistem'de, donanım ve aygıtlar hakkında bilgiler de vardır. Belirli donanım türlerini yüklemek, yüklemesini kaldırmak veya yapılandırmak için Donanım Ekleme Sihirbazı'nı kullanın. Aygıt Yöneticisi, bilgisayarınızda yüklü olan aygıtları gösterir ve aygıt özelliklerini değiştirmenize olanak verir. Ayrıca, farklı donanım yapılandırmaları için donanım profilleri de tanımlayabilirsiniz.
Sistem'i kullanarak, bilgisayar adı veya DNS etki alanı adı gibi ağ ve oturum açma bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca, etki alanı veya çalışma grubu üyeliğinizin ayrıntılarını görüntüleyebilir veya Ağ Kimliği Sihirbazı'nı başlatıp bir ağa bağlanabilirsiniz. Kullanıcı profili, oturum açma yapılandırmanızla ilişkilendirilmiş kişisel ayarları içerir.

TARAYICI VE KAMERALAR

Tüm resmi görmek için tıklayın


Tarayıcı Veya Kamera Ekler – Kaldırır Ve Yapılandırır.

TARİH VE SAAT

Tüm resmi görmek için tıklayın


Tarihi Saati Ve Saat Diliminizi Değiştirir.
TELEFON VE MODEM

Tüm resmi görmek için tıklayın


Standart telefon sistemlerinde kullanılan telefon hatları, insan sesini analog sinyallerle aktaracak biçimde tasarlanmıştır. Analog sinyaller, dalgalar gibi, uzunlukları boyunca devamlı farklılık gösterirler. Bilgisayarlar veriyi dijital biçimde saklar ve işler, ayrıca gerek kendi içlerinde gerekse birbirleriyle iletişim kurmak için ikili rakamlar kullanır.
İki bilgisayar standart bir telefon bağlantısı üzerinden birbiriyle iletişim kurduğunda; modem, gönderen bilgisayardan gelen ikili bilgiyi telefon hattından aktarılabilmesi için analog sinyale çevirir. Veriyi alan bilgisayarın modemi gönderilen analog sinyali yeniden bilgisayarın kullanabileceği ikili bilgiye çevirir. İkili bilgiden analog bilgiye dönüştürme işlemine modülasyon, analog'dan ikiliye dönüştürme işlemine demodülasyon denir. Modem, modülator/demodülator kelimelerinin kısaltılmış biçimi olup, bu dönüşümleri gerçekleştiren aygıtın adıdır.
Gerek standart modemler gerekse fax modemler bu dönüştürmeyi yapabilir. Ayrıca, dijital iletişim sağlayan ISDN, DSL ve kablo modemler de vardır. Bu modemler dijital ve analog sinyalleri dönüştürmez. Bilgisayarların dijital bilgiyi, dönüştürme olmaksızın, doğrudan aktarmasını sağlarlar. Analog telefon hatları üzerinden iletişim kurarken, standard modem kullanmanız gerekir.
Modemlerin veri aktarım hızına iş hızı denir. Ölçüldüğü birim bit/saniye (bps)'dir.
Dijital ve analog veriler arasındaki dönüşüm markaya özel ve uluslararası standartlar tarafından belirlenir, bunlara modem iletişim kuralları denir. Gelişen iletişim kuralları daha hızlı veri aktarımına olanak sağlamıştır. İletişim kuralları, varolan bant genişliğini daha etkin kullanmanın yanında, iş hızını artırmak için veri sıkıştırması ile daha yüksek güvenilirlik için hata denetimini bir arada kullanmaya başlamışlardır. Saniyede 56 kilobit (Kbps) hızla işlem yapan modemlerin iletişim kuralları artık dijital hatta bağlı bir Internet servis sağlayıcısından veri alımını ve standart dijitalden analog'a dönüşüm yaparak veri gönderimini destekleyecek biçimde tasarlanmışlardır.
YAZI TİPLERİ

Tüm resmi görmek için tıklayın


Yazı tipleri, ekranda ve yazılı olarak metin görüntülemek için kullanılır. Windows'da, yazy tipi bir yazı kalıbının adıdır. Yazı tipleri, italik, kalın ve kalın italik gibi yazı stillerine sahiptirler.
Windows üç temel yazı tipi teknolojisi sağlar:
Anahat yazı tipleri
TrueType ve OpenType yazı tipleri çizgi ve eğri komutlarından oluşturulmuş anahat yazı tipleridir. OpenType bir TrueType uzantısıdır. Her ikisi de ölçeklendirilebilir veya döndürülebilir. Her ikisi de tüm boyutlarda ve Windows destekli çıkış aygıtlarında iyi görünürler.
Windows, Arial, Courier New, Lucida Console, Times New Roman, Symbol ve Wingdings yazı tipleri dahil olmak üzere OpenType yazı tiplerinin bir seçimini sağlar.
Type 1, Adobe Systems, Inc. tarafından PostScript yazıcılarıyla çalışmak için tasarlanmış bir anahat yazı tipidir. Anahatlar ölçeklendirilebilir veya döndürülebilir. OpenType teknolojisiyle, Windows, Type 1 yazı tiplerini tam olarak destekler
Vektör yazı tipleri, birçok program hala bunlara bağımlı olduğundan desteklenmektedir.Vektör yazı tipleri, matematiksel bir modelden oluşturulur. Birincil olarak çizicilerle birlikte kullanılırlar. Windows üç vektör yazı tipini destekler: Modern, Roman ve Script. Raster yazı tipleri, birçok program hala bunlara bağımlı olduğundan desteklenmektedir.Raster yazı tipleri, dosyalarda bit eşlem resimleri olarak saklanır ve ekranda veya sayfada seri halinde noktalar görüntüleyerek oluşturulur.

YAZICI VE FAKSLAR

Tüm resmi görmek için tıklayın


Yüklü Faks Ve Yazılarıgösterip Yenilerini Eklemenize Yardımcı Olur
YÖNETİMSEL ARAÇLAR

Tüm resmi görmek için tıklayın


Windows XP Professional yüklü bir bilgisayardan, Uzak Masaüstü'nü kullanarak, Windows 2000 Professional yüklü herhangi bir sürücüyü yönetebilirsiniz.
Windows XP Professional yüklü bilgisayarlarda, Windows 2000 Server CD-ROM'unda tek başına MMC konsolu olarak verilen Windows 2000 Yönetimsel Araçlar'ı kullanmayın. Windows XP Professional'ye yükseltme yapılmadan önce, Windows 2000 Professional yüklü bilgisayarlardaki Windows 2000 Yönetimsel Araçlar'ın kaldırılması gerekir. Windows 2000 Professional'dan Windows XP Professional'ye yükseltme sırasında Windows 2000 Yönetimsel Araçlar saptanırsa, yükseltmeden önce kaldırmanız önerilecektir.

ZAMANLANMIŞ GÖREVLER

Tüm resmi görmek için tıklayın


Zamanlanmış Görevler'i kullanarak, komut dosyalarını, programları veya belgeleri sizin için en uygun zamanda çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Zamanlanmış Görevler, Windows XP'u her başlattığınızda başlar ve arka planda çalışır.
Zamanlanmış Görevler ile aşağıdakileri de yapabilirsiniz:
• Bir görevi günlük, haftalık, aylık veya belirli bir zaman için (sistem başlangıcı gibi) zamanlayabilirsiniz.
• Bir görev için zamanı değiştirebilirsiniz.
• Zamanlanan bir görevi durdurabilirsiniz.
• Görevin zamanlanan saatteki çalışma şeklini özelleştirebilirsiniz.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Denetim Masası Geniş Açıklama (Resimli-Anlatım) 2<<<devami
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Iatkos V7 (intel-amd) X86, Normal Bilgisayarlar Icin

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR :: BİLGİSAYAR & YAZILIM DONANIM YAMALAR :: PROGRAM GORSEL & YAZILI ANLATIMLAR-
Buraya geçin: