RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111805
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Imgleft3/3ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak 241687221/1ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Imgleft1/1ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Emptybarbleue  (1/1)

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Empty
MesajKonu: ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak   ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak EmptySalı Ekim 05 2010, 20:47

ASUS MYLOGO

Asus Mylogo uygulaması için ASUS Update programını kurmamız gerekiyor.

-İndirme linki

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

-Asus MyLogo 'u Başlat ****> Programlar ****> ASUS ****> ASUSUpdate ****> MyLogoyolunu izleyerek çalıştırıyoruz.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Startau

Asus My Logo Programının ana menusu aşağıdaki gibidir . Resim eklemek istiyorsak bunun 256 renk ve 640*480 olmasına diikat etmemiz gerekiyor yoksa fotoğrafta ve renginde bozulmalar meydana geliyor. Açılışa resim eklemek çok kolaydır ve sadece 6 adımda yapabilirsiniz.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo1

Açılış Logosu Eklemek

Adım 1 **** Programı açtığımız gibi karşımıza BIOS dosyasını seçmemiz için menü gelir. İlgili BIOS dosyasını seçip NEXT butonuna tıklarız.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo2

Adım 2 **** Karşımıza hazırladığımız resmi seçmemiz için bir pencere daha gelir. Resmimizi seçip NEXT butonuna tıklarız. Resmimizin boyutu 640*480 veya rengi 256 renk değilse kendisi değiştirecektir.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo3

Adım 3 **** İlgili resmin ekran üzerinde nasıl görüneceği ön izleme olarak gösterilir. BIOS dosyamızın yanına *.BAK uzantılı bir dosya oluşturulur. Next butonu ile bir sonraki adım işlemlerin tamamlanmasına geçilir.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo4

Adım 4 **** OK butonuna tıklayıp programdan çıkarız.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo5

--İşlemlerimizi bitirdikten sonra ilgili bios klasöründeki görünümü aşağıdaki şekilde oluşur.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo6

İşlemlerimizi tamamladıktan sonra ise ASUS Update ile BIOS’u yazacağız.

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMAYI BIOSA YAZMAK

Adım 5 **** ASUS Update programını çalıştırdıktan sonra , karşımıza çıkan pencereden Update bios from a file seçeneği seçilip next tuşuna basarız

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak U1

Adım 6 **** Açılan pencereden değişiklik yaptığımız bios dosyasını seçip, AÇ butonuna tıkladığımızda BIOS’u yazmak için FLASH butonuna tıklarız. BIOS yazım işlemi bitince bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda açılış logomuz karşımızda olur.

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak Mylogo33

alıntı
http://www.radyoarabeskturk.com/

ASUS MYLOGO ile Açılış logosu oluşturmak
1 sayfadaki 1 sayfası