RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

Putty KULLANIM KLAVUZU

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111805
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
Putty KULLANIM KLAVUZU Imgleft3/3Putty KULLANIM KLAVUZU Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
Putty KULLANIM KLAVUZU 241687221/1Putty KULLANIM KLAVUZU Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
Putty KULLANIM KLAVUZU Imgleft1/1Putty KULLANIM KLAVUZU Emptybarbleue  (1/1)

Putty KULLANIM KLAVUZU Empty
MesajKonu: Putty KULLANIM KLAVUZU   Putty KULLANIM KLAVUZU EmptyPerş. Ekim 07 2010, 15:22

Alıntı :
özellikle linux sunucularla yeni tanışan arkadaşlar için çok gerekli buradaki yazımızda kısaca bir kaç resim eşliğinde putty nasıl kullanılır onu anlatacağım. Putty indirmek için buraya tıklayın

1- Putty ile Sunucuya Bağlanma
2- Düzenli Olarak bağlandığımız sunucu bilgilerini kaydetme
3- Putty ile resim yapma Putty KULLANIM KLAVUZU Biggrin tabikide şaka putty ile yapabileceklerimiz bunlar geriye kalan ayarlamalar vs vs hepsi linux kodları ile alakalı. Putty sadece bu noktada Linux işletim sistemimiz ile terminal üzerinden bağlantı görevini üstleniyor.

1- Putty ile sunucuya bağlanma

Putty KULLANIM KLAVUZU 1

Resimde Host Name (or IP address ) yazıyor. İngilizcesi olan arkadaşlar anlamışlardır hemen orada yazanı. Türkçe olarak söylemek gerekirse Sunucu Adı(veya IP Adresi) ben resimde örnek olarak ip adresine 111.222.333.444 yazdım o kısma isterseniz siteadi.com gibi adres de yazabilirsiniz. Bu bölüme yazdıktan sonra sunucu bilgisini Open butonuna tıklıyoruz. Karşımıza alttaki resimde gördüğümüz ekran geliyor

Putty KULLANIM KLAVUZU 2

Buraya kullanıcı adını yazıyoruz.Büyük olasılıkla root olarak atanmıştır. ardından bir alttaki ekran gelir ve şifreyi ister.

Putty KULLANIM KLAVUZU 3

putty'i ilk defa kullanacakların en çok takılacağı yer burası sanırım bende ilk kullandığımda takılmıştım ve bir türlü şifremi girememiştim Putty KULLANIM KLAVUZU Biggrin Buradaki imleç sadece yanıp söner asla ileri geri gitmez. Biz onun için onun ilerlemesine bakmadan normal şifremizi yazıp onaylıyacağız.

Putty KULLANIM KLAVUZU 4

Üstteki resime baktığımızda kullanıcı adı olarak root yazıp onayladık. Sonra şifremizi yazıp onayladık ve sonra bir karşılama mesajı göründü bu mesajda en son hangi ip den bu sunucuya ne zaman bağlandığımız yazıyor bu mesajın amacı sizin kontrolünüz dışında herhangi birisi sunucuya girmiş mi onu anlamaktır. benim 33.44.555.666 diye yazdığım kısım en son ziyaret eden kişinin ip adresidir. onun altında root@ns2 [~]# yazıyor bu da komut satırının başlangıcıdır.{ns2} sizin sunucu adınızdır. Bu şekilde gördüğümüz zaman istediğimiz işleme başlıyabiliriz demektir.

2-Düzenli Olarak bağlandığımız sunucunun bilgilerini kaydetme

Putty KULLANIM KLAVUZU 1
Resim 1'e bakarsak orada Hostname kısmına yazdığımız ip adresine ilaveten birde Saved Sessions bölümüne aynı ip adresini(ya da sunucu adresini) yazmalıyız. Ardından Save butonuna basıyoruz. Tek başına Hostname yada Saved Session bölümlerini doldurup kaydet dememiz işe yaramaz ikisi de dolu olmalı. Putty ile ilgili anlatacak birşey kalmadı sanırım Putty KULLANIM KLAVUZU Smile Varsa sonra tekar makaleyi güncelleriz.

Kaynak: Cmsturk

http://www.radyoarabeskturk.com/

Putty KULLANIM KLAVUZU
1 sayfadaki 1 sayfası