RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar)

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111805
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Imgleft3/3Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 241687221/1Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Imgleft1/1Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Emptybarbleue  (1/1)

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Empty
MesajKonu: Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar)   Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) EmptyPerş. Ekim 07 2010, 15:28

rkadaşlar Şimdi Kategori Şeklinde Size Tüm Forum Ve Portalların Kurulumlarını Anlatıcam....Ve Database Oluşturma..

1. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
2. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
3. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
4. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
5. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
6. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
7. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kontrol Panelimiz Plesk İse Aşagıdaki Gibi Database Oluşturabiliriz...

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Wol_errorTüm resmi görmek için tıklayın
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 1oz1
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Wol_errorTüm resmi görmek için tıklayın
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 2wb1
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 3ox3
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 4sk0
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 5lm3
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 6on1
Kontrol Paneliniz Cpanel İse Database Aşagıdaki Gibi Oluşturabilirsiniz..

PhpmyAdminine giriyoruz ve MySql seçeneğine tıklıyoruz.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 79qijm2

Veri tabanını ekle butonundan yeni bir veritabanı oluşturuyoruz

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 89snwb0

Add db butonuna batıktan sonra veritabanının oluşturulduğuna dair bir ileti çıkacak, go back linkine basıp geri dönüyoruz
Artık yeni bir veri tabanınız oluştu hayırlı olsun veritabanına otomatik olarak bir ön ek veriliyor, şimdi bu veritabanına bağlı bir kullanıcı oluşturmamız gerekli, kullanıcı ekle butonuyla yeni bir kullanıcı adı ve bir şifre belirleyip yazıyoruz Add User butonuna basıyoruz ve ekliyoruz. Resimde gördüğünüz gibi all seçeneğinin yanındaki kutu mutlaka işaretli olmalı.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 95iw1fy9
Oluşturduğumuz kullanıcının veri tabanına kaydedildiğini gösteren bir mesaj çıkacak ve ardından Go Back butonuna basıp geri dönüyoruz.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 106auld0

Aşağıda gördüğünüz gibi oluşturduğumuz kullanıcının veri tabanına eklendiğini gösteren bir yazı gelmişse buraya kadar olan herşeyi doğru yaptık demektir.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 114rquy2
IpB Forum Sistemi KURULUMU

kurmak istediğiniz IPB sürümünü seçin. ( IPB 2.1.6 DGT Tavsiye edilir. )
Aşağıda 2.1.6 içinden çıkan dosyalar belirtilmiştir.
Buradaki dosyaların hepsini ftp yardımı ile hostunuza atın...

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Ipb1df2

Tüm dosyalarınızı UPLOAD ettikten sonra kuruluma geçiyoruz...
İlk olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] diyoruz...

Açılan IPB sayfasında size bir uyarı vericek...
bazı dosyaların CHMOD'larını 777 yapın diye... ( Önemli )
ve daha sonra Ftp nizden resimde gördüğünüz conf_global.php.dist adındaki dosyanın sonundaki .dist yazısını da siliyoruz...

Bütün maddeleri hallettikten sonra karşınıza yeni bir sayfa çıkacak...

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Ipb2or0

Bu işlemler sonucunda Invision Power Board kurulumunuz sona erecektir...
En önemlisi bu kurulum bittikten sonra install klasörünü FTP nizden silin!!
SMF FORUM SİSTEMİ KURULUMU

Öncelikle smf kurulum dosyalarınızı ftp yardımıyla host unuza atınız...

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf1ku6

Daha Sonra forum kurulum dosyalarını neree yüklediyseniz mesela ben [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]klasörüne yükledim...sizde nereye yüklerseniz [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dizin/install.php yi çalıştırın arkadaşlar..

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf2rq1

Arkadaşlar install.php yi çalıştırmak için internet explorer in üstüne gelin ve

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yazıp entere basın

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf3vv2

chmodları 777 yaptıktan sonra connct e basın ve bir sonra ki sayfaya geçin...

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf4zy1

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf5pp5
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf6or2
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Smf7yb8

Hadi hayırlı olsun smf forumunuz...
MK PORTAL KURLUMU

Mk Portal ücretsiz bir portaldır. Öncelikle hangi forumlara entegre edilebilir. Oradan başlıyalım.

SMF
PHPBB
IPB
VBULLETIN

Bu forumlara mk Portalı rahatça entegre edebilirsiniz.

Sıra geldi MK Portal hangi versiyonu forumların hangi versiyonuna uyar.

MK Portal 1.0 ==>
Smf 1.0.7 Ve Altı
IPB 2.0.4 Ve Altı
vBulletin 3.0.7 Ve Altı
PhpBB 2.0.17 Ve Altı

MK Portal 1.1 ==>
Smf 1.1 RC2 Ve Üstü
IPB 2.10 Ve Üstü
vBulletin 3.5.0 Ve Üstü
PhpBB 2.0.07 Ve Üstü

MK portalı hangi sürümle kullanıcağımızı öğrendikten sonra. Sıra geldi MK Portalı download etmeye. MKP yazılımının resmi sitesi dışında downloada sunulması yasaktır. Zaten kendi güvenliğiniz için başka sitelerden MKP indirmeyin. Bir akım insanlar script kodlarıyla oynayıp forumunuzun veri tabanını çalabilir sitenizi hackleyebilirler. Bu yüzden aşağıdaki adrese gidiyoruz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İlk Çıkan sayfada register linkine tıkladığımızda Kayıt başvuru formu çıkacaktır.

Orda aşağıda çıkan kutucuğu işaretleditkten sonra register diyoruz.
Daha sonra kullanıcı adı, şifre vb bilgilerinizi girdikten sonra hemen aşağıda additional reqiurid information bölümü war.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Kayitik9
Bütün bunları yaptıktan sonra aşağıdaki kodlar açılacaktır.

Kod:
Thank you for registering, msnversene. An email has been dispatched to [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] with details on how to activate your account. Click here to return to where you were previously.

You will receive an email in your inbox. You MUST follow the link in that email before you can post on these forums. Until you do that, you will be told that you do not have permission to post.

Daha sonra form da yazdığınız mail adresine gidiyorsunuz. İnbox (gelen kutusu) a yada gereksiz e-posta spamlar vs. bulunan inboxa bakıyoruz orada Mk portaldan gelmiş bulunan mail oluyor.

Orda mailde yukarıdan ilk linke tıkladığımızda üyeliğimiz onaylanıyor.Yani şu kodlar çıkıyor karşımıza.

Kod:
Thank you, DeniS. Your registration is now complete.

You may now proceed to edit your Profile in order to fill in additional personal details about yourself, or you could modify your Options to customize your browsing experience of this site. If you would rather do these things later, you can do so by following the links around the site to your User Control Panel.

Alternatively, you can simply go back to the Forums and start posting in threads.

Evet artık üyeliğimiz onaylandı.

Giriyoruz. We kullanıcı adı ve şifremi ile giriş yapıyoruz.

Download MK Portal :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Adresine Girip Üye Olun. Üye İşlemi Tamamladıktan Sonra Login Oldun. Dosyaları İndirin..

Download Bitince;

Yükleme paketi (zip dosyası) içinden çıkan upload klasörünün içeriğini sitenizin bulunduğu web sunucusuna yüklemelisiniz. (örnek: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]) Yüklediğiniz klasörler aşağıdaki şekilde olmalıdır.

/forum (yada farklı isimli ve forumunuzun yüklü olduğu klasör)
/mkportal ("upload" klasörü içindeki mkportal klasörü- )
/index.php ("upload" klasörü içindeki index.php dosyası -)

Bu yapı şeklinde olmalıdır yoksa MKPortal düzgün bir şekilde çalışmaz :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (mkportal anasayfası)

Eğer sunucunuzun ana dizininde forumunuzun index.php dosyası mevcut ise onu şekildeki gibi bir alt-klasöre taşımalısınız.

Aşağıdaki klasör ve içerisindeki dosyalara gerekli yazma izinlerini verin. (chmod: 777):

mkportal/conf_mk.php
mkportal/cache/tmp_block
mkportal/cache
mkportal/blog
mkportal/blog/images
mkportal/templates/*
mkportal/lang/*
mkportal/modules/downloads/file
mkportal/modules/gallery/album
mkportal/modules/reviews/images

Yukardaki adımlardan sonra tarayıcınızın adres satırına aşağıdaki adresi yazıp kuruluma başlayabilirsiniz:

Size resimli olarak kurulum aşamalarını anlatacağım.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 1eg8

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 2hm1
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 3ka7
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) 4gv5

Not: Kurulum bittikten sonra mk_install.php dosyasını ve upgrades klasörünü sunucunuzdan silin.
vBulletin FORUM SİSTEMİ KURULUMU

1. Adım

zip dosyasından çıkarmıs oldugumuz dosyalar içinden upload klasorunun içine giriyoruz bizim işimize yarayacak olan dosyalar bunun içindedir.

2. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm28cbpa2

Upload/includes klasorunun içine girip config.php.new dosyasının içine giriyoruz. sag tus birlikte ac tan word pad i seciniz..

3. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm35rpha5

dbname=' database adınızı'

dbusername=' database deki kullanıcı adınızı'
password='burayada kullanıcının şifresini yazıyoruz'

technicalemail='buraya mail adresimizi yazıyoruz'
servername='bura genelde sabittir localhost kalıe'

Not: Bunları yapmadan once database inizi yaratın.

4. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm42sfyf4

Bu ayarları yaptıktan sonra dosyayı config.php olarak kaydediyoruz yani adını değiştiriyoruz.

5. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm53yfxc8

Upload klasoru içindeki butun dosyaları ftp den atıyoruz.

6. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm63tcap7
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm74kinq9

Attıgımız butun dosyaların cmhod ayarından 777 yapıyoruz aksi halde yazılabilir
olmaz ve yukleyemeyiz.

7. Adım

dosyalarımızı yazılabilir yaptıktan sonra explorer ırı acıp [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yazıyoruz ve entere basıyoruz. karsımıza mavi bir sayfa geliyor. burdan next e basıyoruz.

8. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm96ylcl7
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm96ylcl7
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm117atma4
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm128szat8
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm131ijdb3
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm140npvo5
Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm156zpnv3

5-6 adım hep next e basacagız bunun dısında birsey yapmayacagız

9. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm166kefm3

Burda karsımıza cıkan sayfada bbtitle kısmına formumuzun adını , homepagetitle kısmına explorer cubugu uzerinde görünecek olan adını bburl ve home url kısımlarına sitemizin adını yazıyoruz. web master emaile email adresimizi yazıp proceed e basıyoruz.

10. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm178cnne1

bu kısımda username yerine admin adını yani root adminin kullanıcı adını yazıyoruz password şifreyi congirm password e tekrardan şifreyi yazıyoruz.
email kısmına ise root adminin email adresini yazıyoruz.

11. Adım

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm187wtfo9

Kurulum bitmiştir son olarak install klasorunu silmemiz veya ismini değiştirmemiz gerekmektedir. benim tercihim ismini değiştiriniz. bu işlemi yaptıktan sonra siteniz aktif haldedir.

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar) Adm195sscq2

Tukce dil dosyasını yuklemeniz içinde admincp -> Languages & Phrases -> Download / Upload Languages -> gozattan xml dosyasını secin veya ftp deki yolunu yazın -> Ignore Language Version yes deyin yuklenecektir. ve Language Manager dan turkceye 1 english e 2 yazarsanız admin paneliniz ve formunuz her acılısta siz ayarlamadan turkce olacaktır.
http://www.radyoarabeskturk.com/

Tüm Portal Ve Forumların Kurulumu (Resimli Anlatımlar)
1 sayfadaki 1 sayfası