RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111805
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Imgleft3/3|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması 241687221/1|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Imgleft1/1|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Emptybarbleue  (1/1)

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Empty
MesajKonu: |Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması   |Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması EmptyPerş. Ekim 07 2010, 16:58

Alıntı :
PhpMyAdmin ile MySQL veritabanınız altındaki tablolara göz attığınızda, “ek yük” sütunu altında kimi tabloların bir miktar veri içerdiğini görürsünüz. Uzun ve yorucu (tabloların sürekli yenilenmesi, içeriğinin çekilmesi, içeriğine ekleme-çıkarma-düzenlenme yapılması) bir gün boyunca MySQL yazılımına fazla yüklenildiği için, gün sonunda MySQL ek yükler yaratır. Gün sonlarında bu ek yükleri temizlemek ve tabloları onarmak, sağlıklı bir veritabanı için yapılması gereken en önemli olaydır. Bilmeyenler için şimdi MySQL tablolarının nasıl onarılacağını görelim.

1. İlk olarak PhpMyAdmin ‘e erişmeniz gerekecektir. Bu nedenle cPanel, Plesk v.b. yönetim arayüzlerinden yönetim oturumunuzu açmanız ve PhpMyAdmin arayüzüne erişmeniz gerekir.

2. Tablolarını onarmak istediğiniz veritabanını seçin.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir1vw4

3. Veritabanının içerisinde bulunan bütün tablolar listelenecektir.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir2el2

4. Burada sorununuza göre ek sütünu dolu olanları yada onarmak istediğiniz tabloları seçiniz.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir3es6

5. Tablo listesinin hemen altındaki seçme kutusundan "Tablo(ları) Onar" seçeneğini seçiniz.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir4zt5

6. Herşey sorunsuz yolunda gittiyse aşağıdaki gibi işlemin tamamlandığı hakkında mesaj alacaksınız.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir5di7

7. Tablo listesine geri döndüğünüzde ek yüklerin veya hasarlı dosyanın sorunsuz olduğunu göreceksiniz.

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması Mysqltamir6tj1

Anlatım İngilizce Kaynaktan Türkçe Kaynak Haline Getirilmiştir. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kolay Gelsin.
http://www.radyoarabeskturk.com/

|Resimli Anlatım| MySQL Veritabanı Tablolarının Onarılması
1 sayfadaki 1 sayfası