RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

phpmyadmin' de tablo onarımı

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111805
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
 phpmyadmin' de tablo onarımı Imgleft3/3 phpmyadmin' de tablo onarımı Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
 phpmyadmin' de tablo onarımı 241687221/1 phpmyadmin' de tablo onarımı Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
 phpmyadmin' de tablo onarımı Imgleft1/1 phpmyadmin' de tablo onarımı Emptybarbleue  (1/1)

phpmyadmin' de tablo onarımı Empty
MesajKonu: phpmyadmin' de tablo onarımı    phpmyadmin' de tablo onarımı EmptyPerş. Ekim 07 2010, 17:00

Valla ne gibi bir sorun nedeniyle tabloyu (ları) onarmak istiyorsun bilmiyorum. Aklıma gelenler;

Çoğu zaman sitenin ağırlaştığından, sayfalar arasında geçiş yaparken ingilizce yazan error sayfalarıyla karşılaşmaktan yada durum çubuğunda bazı hatalar görmekten endişe duyarız. Böyle olunca ne komut çalıştırabilir ne smiley kullanabiliriz ve sürekli hatalar alırız.

Eğer yukarıda sayılanların en az biriyle karşı karşıya bulunuyorsanız ve son zamanlarda herhangi bir işlem "yapmadığınıza" eminseniz ilk olarak tabloları onarmayı aklınıza getirmelisiniz.
Tabloları onarmayı 2 yöntemle yapabiliriz daha önceki verdiğim cevaplarda belirttiğim gibi ben her ikisinide öneriyorum

1. Yöntem

Admin panel / forum bakımı bundan karşımıza çıkan;

• Performansı arttırmak için tabloları en iyi hale getir.
  • Hataları bul ve düzelt.
  • İstatistikleri ve forum toplamını yeniden say.
  • Gereksiz logları sil.
İşlemlerini yapıyoruz.

2. Yöntem (Bu tablo (table) hata mesajları aldığımızda ilk yapmamız gereken işlem / dikkatli kullanmalısınız.)

Cpanelden/site yönetim araçları (yada benzeri) / phpmyadmin

Burdan dil değişimi dışında herhangi bir işlem yapmadan sol tarafta yada ona yakın bir yerde siteadı_ önekiyle başlayan veritabanımıza ulaşıyoruz.
smf_ ön ekiyle başlayan tüm tablolarımızı seçtikten sonra altta veya ona yakın bir yerde onar yada repairı seçtikten sonra işlemi göz açıp kapayıncaya kadar onarmaya başlıyor.
Alıntı :
Eğer sonuca ulaşamazsan birde bu anlatımıma bak:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://www.radyoarabeskturk.com/

phpmyadmin' de tablo onarımı
1 sayfadaki 1 sayfası