RADYO ARABESK TÜRK FORUM ALEM BİZİ DİNLİYOR ARABESK DAMAR
www.radyoarabeskturk.com
www.radyoarabeskturk.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYO ARABESK TÜRK

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Radyo Arabesk TÜRK www.radyoarabeskturk.com

SİTENE HTML KODLAR EKLE

TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi

YazarMesaj
Blade
ADMİN
ADMİN

Uyari Seviyesi : uyari yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3630
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1007
<b>Aktiflik Puanı</b> Aktiflik Puanı : 111646
<b>Kayıt Tarihi</b> Kayıt Tarihi : 23/06/10
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek

Kullanıcı Aktifligi
Basari :
TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Imgleft3/3TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Emptybarbleue  (3/3)
Seviye:
TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi 241687221/1TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Emptybarbleue  (1/1)
Güçlülük:
TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Imgleft1/1TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Emptybarbleue  (1/1)

TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Empty
MesajKonu: TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi   TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi EmptyPerş. Ekim 07 2010, 14:40

TDK, 200GB Blu-ray disk üretmek için çalışıyor

Japonya bazlı medya üreticisi TDK, 200GB kapasiteye sahip Blu-ray medyaların yapılmasına olanak verecek teknolojiler üzerinde çalıştığını açıkladı. Geçtiğimiz sene 100GB kapasiteli dört katman Blu-ray medyalarını duyuran firma, 200GB kapasiteye sahip olabileceği belirtilen ve üzerinde çalışmaların devam ettiği medyalar hakkında henüz detaylı bir bilgi vermemiş durumda.

TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Wol_errorTüm resmi görmek için tıklayın
TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Adsz1gbpz4
TDK, 2007 yılı içerisinde 100GB depolama kapasitesine sahip olan dört katmanlı Blu-ray medyaların piyasada olmalarını planlamakta. HD-DVD medyaların en fazla 50GB veri depolayabildikleri düşünüldüğünde, 100GB ve sonrasında 200GB depolama alanı kapasitelerinin Blu-ray'e standart olma yarışında avantaj sağlayacağı açık.

TDK, geçtiğimiz günlerde ilk parti 25GB kapasitelere sahip yazılabilir ve tekrar yazılabilir boş Blu-ray medyaların dağıtımını başlatmış durumda. 50GB kapasiteye sahip medyalarında Aralık ayında piyasaya sürülmeleri bekleniyor. 25GB kapasiteli medyaların yazılabilir versiyonları 20$, tekrar yazılabilir versiyonları ise 25$ fiyat etiketi taşımakta.

Intel VT, sayesinde Mac'ler gerçek hızında işletim sistemi simüle edebilecekler

Intel bazlı Mac'ler için her gün yeni bir gelişme duyrulmakta, bu duyurulardan bir tanesi de işletim sistemi simülasyon yazılımları üreticisi Parallels Inc.'dan geldi. Firma, Intel bazlı Mac'lerde bulunan VT teknolojisinden yararlanan yeni yazılımları Parallels Workstation sayesinde, kullanıcıların performans kaybı olmadan istedikleri işletim sistemini Mac OS X altından çalıştırabileceklerini ileri sürüyor.
Intel'in Virtualization ismini verdiği teknoloji, aynı makinada birden fazla işletim sisteminin kaynak çakışması yaratmadan, birbirlerinden tamamen bağımsız şekilde çalıştırılabilmesine izin vermekte. Parallels Inc., şu an için sadece Windows XP sürümü satın alınabilen Parallels Workstation'ın Mac versiyonu için ön sipariş almakta. 40$ karşılığında satın alınabilecek yazılımın ücretsiz olan Beta sürümünü indirip denemek mümkün.

Kullanıcılara bir den fazla işletim sistemini tamamen birbirinden yalıtılmış ortamlarda gerçek zamanlı olarak çalıştırma olanağı sunan yazılım, Mac kullanıcılarına Apple'ın kısa bir süre öncesinde sunduğu Boot Camp'dan çok daha fazlasını vermekte. Boot Camp ile Mac'inizde sadece Windows XP kullanmak mümkünken Parallels Workstation sayesinde bütün işletim sistemlerini gerçek zamanlı olarak Mac'inizde kullanmak mümkün olacak. Parallels Workstation'ı daha önce çıkmış ve hali hazırda kullanılmakta olan diğer simülasyon yazılımlarından ayıran en büyük fark Intel'in VT teknolojisine destek vermesi oluyor.

http://www.radyoarabeskturk.com/

TDK'dan 200GB kapasiteli Blu-ray medya, Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harbi Medya
» mesko-medya
»  Intel Centrino Duo ile kat kat özgürlük
» Intel Core i7 (Bloomfield)
»  Intel "Pentium" Markasını Bırakıyor